Do niedawna myśleliśmy o drzwiach wewnętrznych w kategorii przegrody, dzielącej poszczególne pomieszczenia. Ostatnio się wiele zmieniło. Drzwi wewnętrzne to produkt, dzięki któremu możemy nadać niepowtarzalny charakter naszym wnętrzom. Producenci drzwi starają się, aby mieć w swojej ofercie coraz bardziej oryginalne wzory, kolory oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które są w stanie zadowolić nawet osoby najbardziej wymagające

Nasza firma, mając na celu kompleksową obsługę klienta współpracuje z wieloma wiodącymi firmami zajmującymi się produkcją drzwi tj. POL-SKONE, PORTA, DRE, DOORSY, ASILO, ENTRA.

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne (drzwi pokojowe) to bardzo ważny element w domu. Dzięki nim dom staje się jednym połączonym ze sobą obiektem a w razie potrzeby, dzięki drzwiom wewnętrznym możemy dom podzielić na poszczególne pomieszczenia. Ich wybór nie powinien być jednak podyktowany jedynie wyglądem. Ważne jest aby przed wyborem drzwi wewnętrznych wziąć pod uwagę:

Rozmiar drzwi:

Szerokość standardowa światła przejścia w drzwiach uchylnych: 60, 70, 80, 90 lub 100 cm. Szerokość zalecana zależnie od przeznaczenia pomieszczeń: pokoje, kuchnia łazienki – min. 80 cm, pomieszczenia gospodarcze, spiżarnia, garderoba – 70 cm.

Szerokość skrzydeł drzwi przesuwnych – najczęściej 80–100 cm; szerokość dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych nie powinna przekraczać 240 cm.

Standardowa wysokość drzwi wynosi zazwyczaj 205 cm. Nie jest jednak problemem zamówienie drzwi kilka centymetrów krótszych czy dłuższych, pod warunkiem, że w wybranym modelu na dole i górze drzwi nie występuje szyba a wzór można ładnie dopasować.

Szerokość ościeżnic stałych wynosi 6 lub 10 cm, ościeżnice regulowane można dobrać do każdej grubości ściany, jednak regulację można wykonać tylko w zakresie ok. 2 cm, np. z możliwością poszerzenia z 7,5 do 9,4 cm lub z 9,5 do 11,5 cm.

Kierunek otwierania

  • Lewe drzwi posiadają zawiasy po lewej stronie. Otwierane od środka na zewnątrz pozwalają na swobodny ruch skrzydła „na lewą rękę”
  • Prawe drzwi posiadają zawiasy po prawej stronie. Otwierane od środka na zewnątrz pozwalają na swobodny ruch skrzydła „na prawą rękę”

Radzimy aby: w łazienkach i kotłowni drzwi otwierały się na zewnątrz, w niewielkich holach lub korytarzach natomiast aby otwierały się do środka pokojów, by nie blokowały przejścia lub o siebie nawzajem nie uderzały.

Wybierz producenta, aby dowiedzieć się więcej
Drzwi wewnętrzne to produkt, dzięki któremu możemy nadać niepowtarzalny charakter naszym wnętrzom.