Brama garażowa jest elementem konstrukcji budynku, który zabezpiecza garaż oraz ułatwia wjazd i wyjazd samochodu lub nawet kilku pojazdów. Odpowiednio dobrana może być efektowną ozdobną budynku, tworząc spójną i estetyczną całość z elewacją. Jest też w stanie chronić wnętrze przed stratami ciepła i z pewnością – dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, jak np. automatyka – zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Bramy garażowe uchylne i segmentowe

W ofercie firmy Domega znajdują się różne rodzaje bram do garażu. Od potrzeb Klienta zależy, który z nich będzie najlepiej sprawdzał się w jego garażu. Bramy garażowe uchylne cechują się prostą konstrukcją, dzięki czemu są łatwe w użytkowaniu, komfortowe i tanie. Ich otwieranie odbywa się na zasadzie ruchu wahadłowego. Skutecznie zabezpieczają garaż, zwłaszcza tam, gdzie ograniczenie przestrzeni przed nim nie stanowi problemu. Na bramy garażowe segmentowe powinny natomiast zdecydować się osoby, które chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń wokół i wewnątrz garażu. Bramy te cechują się dużą energooszczędnością, a także posiadają niezwykle bogatą ofertę wykończeni. Ponadto pionowy sposób ich otwierania jest bardzo bezpieczny dla użytkowników.

Bramy garażowe a utrata/zatrzymanie ciepła

Bramy garażowe mają duże znaczenie dla gospodarki energetycznej i komfortu wnętrza domu oraz jego mieszkańców. Przy doborze bramy istotny jest każdy element, ale energooszczędność zdecydowanie wysuwa się na pierwsze miejsce. Zatem, pomijając kwestie związane z funkcjonalnością, warto wziąć pod uwagę zakup bramy ocieplanej. Przecież często właśnie brama garażowa stanowi nawet 70% powierzchni ściany, na której się znajduje. I nie chodzi tylko o oszczędności w ogrzewaniu, ale także odczuwalną poprawę komfortu cieplnego w domu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku garażu, który jest zintegrowany z budynkiem mieszkalnym. Wykorzystana w takim pomieszczeniu brama garażowa segmentowa lub uchylna powinna mieć współczynnik przenikania U co najmniej taki sam lub nawet lepszy niż drzwi zewnętrzne.

O cieple bramy w dużej mierze decyduje materiał izolacyjny, który występuje jako dodatkowa warstwa, najczęściej pianka poliuretanowa lub styropian. Tak skonstruowana brama garażowa ma doskonałą izolację cieplną oraz – co stanowi kolejną, ogromną zaletę – nie wykazuje tendencji do skraplania się wody na jej powierzchni. Nie bez znaczenia jest też żywotność takiej konstrukcji. Bramy z warstwą izolacyjną są zazwyczaj znacznie trwalsze niż nieizolowane.

Na zatrzymywanie ciepła wpływa również konstrukcja bramy. Na przykład bardzo popularna brama garażowa segmentowa, która jest zbudowana z pojedynczych elementów połączonych zawiasami, ma niższą izolacyjność w miejscach połączeń. Ogólne parametry cieplne poprawia uszczelka mocowana na całym obwodzie ościeżnicy. Podobnie jak w przypadku drzwi, zapobiega ona ucieczce ciepła na zewnątrz, nie dopuszcza zimna i wilgoci oraz kurzu.

Warto też podkreślić, że właściwości bramy są lepsze, gdy panele, z których jest ona zbudowana, stanowią profil szczelnie zamknięty. Taka konstrukcja skutecznie zapobiega wykruszaniu się i rozwarstwieniu. W efekcie cała brama garażowa jest mniej podatna na czynniki zewnętrzne, np. wilgoć czy zimno.

Wybierz producenta, aby dowiedzieć się więcej

Sprzedaż bram garażowych w Poznaniu

Nasz salon drzwi w Poznaniu prowadzi również sprzedaż bram garażowych z myślą o spełnieniu oczekiwań Klientów. Oferujemy rozwiązania, których dostarczają nam najlepsi producenci. Proponują oni gotowe zestawy, na które składają się: drzwi zewnętrzne i bramy garażowe uchylne lub segmentowe wykonane w strukturze (dekor) z wykończeniem drewnopodobnym lub w dowolnym kolorze z szerokiej palety barw RAL. Oferujemy też bramy garażowe i drzwi zewnętrzne z litego drewna lub kombinacji tych elementów. Bogaty wybór asortymentu z pewnością pozwoli Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie do domu.

Jeśli więc szukają Państwo solidnych i tanich bram garażowych o wysokich parametrach cieplnych, zapraszamy do skorzystania z oferty salonu Domega!