Brama garażowa jest elementem konstrukcji budynku, który zabezpiecza garaż oraz ułatwia wjazd i wyjazd samochodu lub nawet kilku pojazdów. Odpowiednio dobrana może być efektowną ozdobną budynku, która tworzy całość z elewacją.  Brama garażowa segmentowa lub uchylna może też chronić wnętrze budynku przed stratami ciepła i z pewnością – dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, jak np. automatyka – zapewnia komfort użytkowania i bezpieczeństwo.

Bramy garażowe a utrata/zatrzymanie ciepła

Bramy garażowe uchylne lub segmentowe są integralną częścią budynku. Dlatego mają duże znaczenie dla gospodarki energetycznej i komfortu wnętrza domu oraz jego mieszkańców. Przy doborze bramy istotny jest każdy element, ale energooszczędność zdecydowanie wysuwa się na pierwsze miejsce. Zatem, pomijając kwestie związane z funkcjonalnością, warto wziąć pod uwagę zakup bramy ocieplanej. Przecież często właśnie brama garażowa stanowi nawet 70% powierzchni ściany, na której się znajduje. I nie chodzi tylko o oszczędności w ogrzewaniu, ale także odczuwalną poprawę komfortu cieplnego w domu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku garażu, który jest zintegrowany z budynkiem mieszkalnym. Wykorzystana w takim pomieszczeniu brama garażowa segmentowa lub uchylna powinna mieć współczynnik przenikania U co najmniej taki sam, lub nawet lepszy niż drzwi zewnętrzne.

Co decyduje o cieple bramy? To między innymi materiał izolacyjny, który występuje jako dodatkowa warstwa, najczęściej pianka poliuretanowa lub styropian. Tak skonstruowana brama garażowa ma doskonałą izolację cieplną oraz – co stanowi kolejną, ogromną zaletę – nie wykazuje tendencji do skraplania się wody na jej powierzchni. Nie bez znaczenia jest też żywotność takiej konstrukcji. Bramy garażowe uchylne lub segmentowe z warstwą izolacyjną są zazwyczaj znacznie trwalsze niż nieizolowane.

Na zatrzymywanie ciepła wpływa również konstrukcja bramy. Na przykład bardzo popularna brama garażowa segmentowa, która jest zbudowana z pojedynczych elementów połączonych zawiasami, ma niższą izolacyjność w miejscach połączeń. Ogólne parametry cieplne poprawia uszczelka mocowana na całym obwodzie ościeżnicy. Podobnie jak w przypadku drzwi, zapobiega ona ucieczce ciepła na zewnątrz, nie dopuszcza zimna i wilgoci oraz kurzu.

Wart podkreślenia jest fakt, że właściwości bramy są lepsze, gdy panele, z których jest ona zbudowana, stanowią profil szczelnie zamknięty. Taka konstrukcja skutecznie zapobiega wykruszaniu się i rozwarstwieniu. W efekcie cała brama garażowa jest mniej podatna na czynniki zewnętrzne, np. wilgoć czy zimno.

Sprzedaż bram garażowych w Poznaniu

Nasz salon drzwi w Poznaniu prowadzi również sprzedaż bram garażowych z myślą o spełnieniu oczekiwań Klientów. Oferujemy rozwiązania, których dostarczają nam najlepsi producenci.  Proponują oni gotowe zestawy, na które składają się: drzwi zewnętrzne i bramy garażowe uchylne lub segmentowe wykonane w strukturze (dekor) z wykończeniem drewnopodobnym lub w dowolnym kolorze z szerokiej palety barw RAL. Oferujemy też bramy garażowe i drzwi zewnętrzne z litego drewna lub kombinacji tych elementów. Bogaty wybór asortymentu z pewnością pozwoli Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie do domu.

Wybierz producenta, aby dowiedzieć się więcej

Co stanowi o cieple danej bramy?  Jest nim materiał izolacyjny występujący jako dodatkowa warstwa, najczęściej pianka poliuretanowa lub styropian. Tak skonstruowana brama posiada doskonałą izolację cieplną oraz – co stanowi kolejną, ogromną zaletę: na bramie nie skrapla się woda, żywotność takiej bramy też nie jest bez znaczenia, gdyż jest z reguły dłuższa.

Na przykład brama segmentowa (bardzo popularna), która zbudowana jest z pojedynczych elementów połączonych zawiasami, posiada niższą izolacyjność miejscach połączeń. Ogólne parametry cieplne poprawia mocowana na całym obwodzie ościeżnicy uszczelka, która podobnie jak w przypadku drzwi zapobiega ucieczce ciepła na zewnątrz, nie dopuszcza zimna i wilgoci oraz kurzu.

Wart podkreślenia jest fakt, że właściwości bramy są lepsze, gdyż panele, z których jest ona zbudowana, stanowią profil szczelnie zamknięty, co skutecznie zapobiega wykruszaniu, rozwarstwieniu,  a przez to brama jest mniej podatna na czynniki zewnętrzne, np wilgoć czy zimno.

Klient nasz Pan, jak mówi przysłowie i tak oto w trosce o spełnienie oczekiwań wielu Klientów, producenci proponują gotowe zestawy drzwi wejściowych i bram garażowych, które mogą być wykonane w strukturze (dekor) drewnopodobnym lub w dowolnym kolorze z szerokiej palety barw RAL, lub nawet z litego drewna, czy kombinacji tych elementów. Jakie mamy bramy i co  wybrać? Wybór należy do Państwa.