Jeszcze kilka lat temu ogrody zimowe były luksusem, na który mogli pozwolić sobie nieliczni. Obecny rynek wymaga jednak od producentów stosowania rozwiązań i technologii, które zapewnią dotarcie do szerokiego grona odbiorców.

Ogrody zimowe wzbogacają nasze mieszkania, tworząc wyjątkowe miejsce do odpoczynku. Coraz częściej stają się one również integralną częścią nowoczesnego domu, pozwalając przez cały rok cieszyć się zielonym otoczeniem. Już na etapie planowania budowy ogrodu zimowego, warto skupić uwagę na kilku kluczowych kwestiach, od których może zależeć powodzenie całej inwestycji.

Podejmując decyzję o budowie ogrodu zimowego warto zwrócić uwagę na elementy, z których wykonana będzie jego konstrukcja. Firma OKNOPLAST największą wagę przykłada do zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom oraz podniesienia ich komfortu. W efekcie stawia na sprawdzone technologie, zapewnia wysoką jakość i estetykę wykonania produktów, a także daje gwarancję niezawodności.

Konstrukcja

Stanowi ona najważniejszy element ogrodów zimowych, mając na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla przebywających w nim osób. Specjaliści firmy Oknoplast – Kraków polecają do budowy aluminium, które dzięki swojej wytrzymałości na obciążenia (np. w okresie zimowym, na zalegający na dachu śnieg) gwarantuje znakomitą trwałość. Wysoka jakość wykonania, połączona z dobrymi parametrami dotyczącymi izolacji akustycznej sprawia, że konstrukcje tego typu idealnie nadają się jako wszelkiego rodzaju nowoczesne systemy aranżacji pomieszczeń.

Właściwe szyby gwarancją niezawodności

Ściany i dach ogrodu zimowego stanowią barierę dla deszczu i wiatru. W celu zapewnienia szczelności, muszą więc spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim konstrukcja powinna być tak wykonana, aby w zimie zapewniała ciepło, a latem przyjemny chłód. Należy pamiętać, że ogród zimowy jest wykonany wyłącznie z przeszklonych drzwi lub okien, co powoduje silne nasłonecznienie pomieszczenia. Dobór właściwych szyb jest więc bardzo ważny. Rekomendowaną przez firmę Oknoplast – Kraków inwestycją, są szyby o podwójnej warstwie, które oprócz dobrej izolacyjności termicznej, dodatkowo zapewniają ochronę przeciwsłoneczną. Pierwsza, zewnętrzna warstwa składa się ze szkła hartowanego o podwyższonej wytrzymałości, drugą stanowi znajdująca się pod nią ramka ze szkłem laminowanym, która zapobiega ewentualnemu rozsypaniu się szkła po pęknięciu.

Świeże powietrze

Warto pamiętać też o odpowiedniej wentylacji pomieszczenia, w celu wyrównania temperatury i wilgotności powietrza. Przy zaniedbaniu tej czynności może dojść do zawilgocenia profili. Wietrzenie pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym, nie zawsze jest jednak najlepszym rozwiązaniem. Aby tego uniknąć można zastosować produkowane przez Oknoplast – Kraków nawiewniki lub okucia rozszczelniające MACO. Wpływają one na bezawaryjność obsługi oraz zapewniają dopływ świeżego powietrza przez cały rok. Najbardziej wymagający klienci mogą zamówić instalację nawiewną, która automatycznie ustawia temperaturę i steruje całym układem.

Ogrody zimowe wzbogacają nasze mieszkania,
tworząc wyjątkowe miejsce do odpoczynku.

Ogród zimowy składa się z konstrukcji aluminiowej dachu, charakteryzującej się wysoką jakością, trwałością i estetyką. Dopełnienie stanowią pionowe drzwi i szklenia, montowane między słupami, dobrane w dowolnym systemie, zarówno z PVC jak i aluminium. W ofercie dostępnych jest 18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych, w szerokiej gamie kolorów RAL lub okleinach drewnopodobnych

Konstrukcja

Indywidualnie opracowany szkielet – konstrukcja ogrodu, wykonana z aluminium firmy TS Aluminium, która jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne

System

Możliwość doboru elementów bocznych, montowanych między słupami, w dowolnym systemie, zarówno z PCV jak i aluminium

Wentylacja

Zapewniająca komfort użytkowania ogrodu przez cały rok

Szyby

Zespolone w dachu ogrodu z zastosowaniem bezpiecznego szkła (wytrzymałe na duże obciążenia np. śniegu), o dobranych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła

Do wyboru

18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych

10 11 12 13 14 15 16 17 18 34 56 7 89 thumb_548__door_thumbnail thumb_549__door_thumbnail

Zimą – ciepło, a latem przyjemny chłód…