Do niedawna o drzwiach wewnętrznych myśleliśmy w kategorii przegrody, która oddziela poszczególne pomieszczenia. Obecnie ten element wyposażenia jest rozpatrywany również w kontekście aranżacji. Drzwi wewnętrzne pozwalają nadać niepowtarzalny charakter wnętrzom. Sprzyjają temu różnorodność oraz bogaty wybór wzorów, jakie oferują producenci. Nasz salon drzwi w Poznaniu systematycznie wprowadza do oferty coraz bardziej oryginalne wzory, kolory oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.  Proponowane drzwi wewnętrzne są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów.

Nasza firma, mając na celu kompleksową obsługę Klienta, współpracuje z wieloma wiodącymi producentami tych elementów wyposażenia domu. W asortymencie mamy drzwi wewnętrzne POL-SKONE, PORTA, DRE, DOORSY, ASILO oraz ENTRA.

Drzwi pokojowe – cechy charakterystyczne

Drzwi wewnętrzne (drzwi pokojowe) to bardzo ważny element aranżacji domu. Za ich pomocą możemy dom podzielić na pomieszczenia, które zapewnią prywatność domownikom. Drzwi wewnętrzne mogą też chronić pozostałe strefy domu przez intensywnymi zapachami czy głośnymi dźwiękami odtwarzacza lub telewizora. Odpowiednio dobrane modele zapewnią też odpowiednie warunki do spania, chroniąc przez światłem z innych pomieszczeń. Inną ważną funkcją, jaką pełnią drzwi wewnętrzne, jest umożliwienie stworzenia optymalnego klimatu (ogrzania, nawilżenia lub wychłodzenia) dla użytkownika pokoju.  Z powodu tych funkcji wybór drzwi do pomieszczeń nie powinien być podyktowany jedynie wyglądem. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji wziąć pod uwagę kilka ich istotnych cech technicznych.

Rozmiar drzwi

  • Szerokość standardowa światła przejścia, jaką mają drzwi wewnętrzne uchylne, to: 60, 70, 80, 90 lub 100 cm. Szerokość jest zalecana zależnie od przeznaczenia pomieszczeń: pokoje, kuchnia łazienki – min. 80 cm, pomieszczenia gospodarcze, spiżarnia, garderoba – 70 cm.
  • Szerokość skrzydeł drzwi przesuwnych najczęściej wynosi 80–100 cm; szerokość dwuskrzydłowych drzwi przesuwnych nie powinna przekraczać 240 cm.
  • Standardowa wysokość drzwi to 205 cm. Nie jest jednak problemem zamówienie drzwi kilka centymetrów krótszych czy dłuższych, pod warunkiem, że w wybranym modelu na dole i górze drzwi nie występuje szyba a wzór można ładnie dopasować.
  • Szerokość ościeżnic stałych, w jakie są wyposażone drzwi wewnętrzne, wynosi 6 lub 10 cm, ościeżnice regulowane można dobrać do każdej grubości ściany, jednak regulację można wykonać tylko w zakresie ok. 2 cm, np. z możliwością poszerzenia z 7,5 do 9,4 cm lub z 9,5 do 11,5 cm.

Kierunek otwierania

  • Lewe drzwi wewnętrzne mają zawiasy po lewej stronie. Otwierane od środka na zewnątrz pozwalają na swobodny ruch skrzydła „na lewą rękę”.
  • Prawe drzwi wewnętrzne mają zawiasy po prawej stronie. Otwierane od środka na zewnątrz pozwalają na swobodny ruch skrzydła „na prawą rękę”

Radzimy, aby w łazienkach i kotłowni drzwi otwierały się na zewnątrz, w niewielkich holach lub korytarzach natomiast otwierały się do środka pokojów – tak, by nie blokowały przejścia lub nie uderzały o siebie nawzajem.

Wybierz producenta, aby dowiedzieć się więcej
Drzwi wewnętrzne to produkt, dzięki któremu możemy nadać niepowtarzalny charakter naszym wnętrzom.