Praktyczne dodatki okienne

By Wrzesień 1, 2019Blog
okno-drewniany-dom

Przy zakupie okien do naszego nowego domu warto pomyśleć nie tylko o producencie, o materiale z którego zostały wykonane i o kolorze, a także o kilku dodatkowych akcesoriach, które poprawią ich własności użytkowe.

Termoramki

Sposobem na walkę z parą wodną na w szybach jest nie tylko właściwa budowa okna, ale także rodzaj zastosowanej w nim ramki. Najlepszymi właściwościami cechują się te wykonane ze stali szlachetnej, które ograniczają tworzenie się mostków cieplnych powstających pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną częścią szyb. Są one używane m.in. w oferowanych przez naszą firmę oknach OKNOPLAST, które dzięki spełniającym normy unijne termoramkom ograniczają utratę ciepła nawet o 10% w stosunku do tych wykonanych z aluminium.

Nawiewniki okienne

Kolejnym praktycznym dodatkiem okiennym są nawiewniki. Mają one na celu zapewnianie dopływu świeżego powietrza z zewnątrz, dzięki czemu w pomieszczeniach zachowana jest odpowiednia wilgoć. Umożliwiają ponadto pozbycie się „zużytego” powietrza, a często również zawierającego szkodliwe dla zdrowia substancje, które powstają w niewłaściwie wietrzonych pomieszczeniach. Nawiewniki te montowane są w oknach i nie wymagają obsługi, o ile zostaną zainstalowane bezpośrednio u producenta.

Szprosy

Szprosy to dodatki pełniące funkcję czysto estetyczną. Są to linie, które dzielą okna na mniejsze części, przez co według wielu nadają im elegancji. Mogą to być szprosy międzyszybowe, konstrukcyjne i naklejane. Pierwsze z nich umieszcza się w środku okna, dzięki czemu nie ma trudności z myciem szkła. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się w przypadku dużych przeszkleń, gdyż przy zbyt małych mogą dodatkowo zaciemniać pomieszczenie szczególnie, jeśli będą szerokie. Drugim rozwiązaniem są szprosy konstrukcyjne zintegrowane z oknem, dzięki czemu zwiększają jego sztywność. Ostatnie, czyli naklejane, zwane również wiedeńskimi, choć są eleganckie, mogą zbierać kurz, przez co utrudniają utrzymanie czystości na szybach.

Termoramki, nawiewniki i szprosy to praktyczne dodatki okienne, które nie tylko poprawiają ich wygląd, ale również funkcjonalność.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet