Przydatne dodatki okienne

By Luty 5, 2021Blog
klamka do okna

Okna często same w sobie są ozdobą każdego domu. Oprócz tego, że do ich głównych funkcji należy doświetlenie pomieszczeń i zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w budynku, odpowiadają też za walory estetyczne.

Dostępne w różnych wersjach kolorystycznych mogą być plastikowe lub drewniane. Za zwiększeniem ich atrakcyjności, a czasem i również funkcjonalności przemawiają różnorodne dodatki okienne. Wśród najpopularniejszych z nich wymienia się żaluzje i rolety, które skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem, stanowiąc jednocześnie element dekoracyjny, dopasowany do całej aranżacji. Oprócz nich na rynku znaleźć można jeszcze inne praktyczne akcesoria, które zachwycają nie tylko estetyką, ale także komfortem użytkowania.

Jakie dodatki okienne można znaleźć na rynku?

Jednym z najistotniejszych dodatków do okien są klamki. W ofertach wielu firm dostępne są różnorodne kształty i zdobienia, od najprostszych, tradycyjnych uchwytów, po wyjątkowe i oryginalne elementy dekoracyjne. Ponadto, akcesoria te można kupić w wielu wersjach kolorystycznych, które idealnie wpiszą się w preferowany styl pomieszczeń. Oprócz tego na rynku znaleźć można wiele klamek ułatwiających codzienne użytkowanie. Takim rozwiązaniem jest model twin fit, czyli klamka, za pomocą której można jednocześnie otworzyć dwa skrzydła okna. Przy czym takie nowe zastosowanie nie wpływa na zmianę estetyki okien, poprawiając jedynie ich walory użytkowe.

Kolejnym dodatkiem, który podnosi walory estetyczne okna, są szprosy. Szprosy to cienkie listewki, które dzielą powierzchnię okna na kilka mniejszych części. Dostępne są w wielu różnych wersjach. Szprosy konstrukcyjne faktycznie dzielą okno na kilka części, w których osobno montowane są szyby. Szprosy wiedeńskie są z kolei naklejane bezpośrednio na szybę z obu stron. Wewnątrzszybowe odnoszą się natomiast do listewek mocowanych tylko po wewnętrznej stronie szyby, a szprosy ramkowe są zawieszane przy ramie skrzydła okiennego.  Niezależnie jednak od rodzaju, ich wykorzystanie sprawia, że otwory okienne prezentują się niezwykle elegancko i gustownie.

Jakie praktyczne akcesoria do okien oferuje rynek?

Praktycznymi dodatkami okiennymi są m.in. elementy typu win-step czy win-click. Pierwszy z nich to nowy, niski próg do drzwi balkonowych i tarasowych, który ułatwia przemieszczanie się osobom starszym, niepełnosprawnym, czy dzieciom. Drugi natomiast nazywany jest systemem „sprytnego zatrzasku”, który umożliwia zatrzaśnięcie drzwi balkonowych od zewnątrz, bez konieczności ich zamykania przy pomocy klamki, co chroni tym samym pomieszczenia przed przeciągami. Innowacją wśród akcesoriów jest również termoramka. Zapobiega ona utracie ciepła z pomieszczeń nawet o 10% skuteczniej niż tradycyjne ramy aluminiowe.

Przydatne funkcje spełniają również nawiewniki, które regulują poziom wilgoci w pomieszczeniach. System ten sprawdza się szczególnie wtedy, gdy wskutek gotowania czy prania powietrze zaczyna się skraplać. Wówczas nawiewniki automatycznie zwiększają przepływ powietrza i osuszają wnętrza. Dzięki nimi można ograniczyć wydatki na ogrzewanie oraz zmniejszyć ryzyko zawilgocenia budynku.  Mówiąc o funkcjonalnych dodatkach, nie sposób nie wspomnieć też o moskitierach, które montuje się po to, by zapobiegać przedostawaniu się owadów do domu. Korzyści z ich posiadania docenia się szczególnie latem, kiedy to najwięcej insektów próbuje zakłócić spokój domowników.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet