Antywłamaniowe walory rolet zewnętrznych

By Styczeń 2, 2020Blog
Antywłamaniowe walory

Zewnętrzne rolety antywłamaniowe mają przede wszystkim zabezpieczać dom i mieszkanie. Mogą jednak pełnić również wiele innych funkcji. Powinniśmy się na nie zdecydować przede wszystkim, gdy mieszkamy na parterze. Bardzo często już sam widok rolety antywłamaniowej odstrasza potencjalnego włamywacza.

Zalety antywłamaniowych rolet zewnętrznych

Podstawową funkcją antywłamaniowych rolet zewnętrznych jest ochrona przed włamywaczami i zapewnienie bezpieczeństwa. Jednak ten typ rolet posiada szereg innych zalet. Przede wszystkim dbają o zatrzymanie ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczeń w okresie zimowym oraz zapewniają izolację przed napływem ciepła w okresie letnim. Opuszczenie rolet w okresie największych upałów pozwala na obniżenie temperatury nawet o kilka stopni.

Dodatkowo rolety zabezpieczają okna i stolarkę okienną przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg. Chronią też ich powierzchnię przed nadmiernym nagrzaniem. Za ich pomocą możemy regulować dopływ światła do wnętrza pomieszczenia, aby sprostał naszym indywidualnym potrzebom. Co więcej, rolety zewnętrzne wytłumiają, dlatego doskonale sprawdzają się w domach zlokalizowanych w miejscach wzmożonego ruchu samochodowego.

Jak wybrać antywłamaniowe rolety zewnętrzne?

Jeśli decydujemy się na zakup i montaż zewnętrznych rolet antywłamaniowych, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić ich atesty. Skuteczność rolet antywłamaniowych zawsze jest określana symbolem w skali RC. Jeśli roleta posiada symbol 1, to charakteryzuje się najmniejszą skutecznością. Numer 6 w skali RC to produkt wręcz niemożliwy do sforsowania.

Co więcej, roleta antywłamaniowa powinna posiadać rygle, zamek i elementy utrudniające wyważenie. Im szersze okno posiadamy, tym mocniejszy pancerz powinniśmy wybrać. Przy tym rolety mogą być wyposażone w różne dodatkowe zabezpieczenia, wszystko zależy od ceny i naszego zapotrzebowania. Warto również wybrać roletę sterowaną elektrycznie, nie manualnie.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet