Charakterystyka uchylnych bram garażowych 

By Październik 24, 2020Blog
brama garażowa

Wybór bramy garażowej to bardzo ważna decyzja, która powinna być zawsze dobrze przemyślana. Raz zamontowana brama będzie nam służyć przez wiele lat, dlatego lepiej zawczasu zastanowić się, jakie rozwiązania są dla nas najkorzystniejsze, czego chcemy za wszelką cenę uniknąć, a na jakich funkcjach bramy najbardziej nam zależy.

Bramy uchylne to obecnie jedne z najpopularniejszych bram garażowych na rynku. Klienci często decydują się na ich zakup, ze względu na ich atrakcyjną cenę oraz niezawodność. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu, czym charakteryzują się bramy uchylne.

Jak zbudowana jest garażowa brama uchylna?

Brama garażowa uchylna bywa również nazywana bramą płytową lub drzwiami garażowymi otwieranymi do góry. Jej budowa jest niezwykle prosta, dzięki czemu brama działa bezawaryjnie przez wiele lat. Składa się z ościeżnicy, skrzydła i poziomych prowadnic. Najpierw do ścian garażu montowana jest ościeżnica wykonana z profili stalowych zamkniętych. Do gotowej ramy montuje się ocynkowane prowadnice podsufitowe. Kolejnym krokiem jest zamontowanie skrzydła bramy wykonanego z ocynkowanej blachy stalowej.
Bramy uchylne występują w dwóch wersjach: ocieplanej i nieocieplanej. W przypadku bram nieocieplanych jedyną barierą dzielącą świat zewnętrzny od wnętrza garażu jest przetłoczona blacha. Bramy ocieplane gwarantują zachowanie większego komfortu termicznego wewnątrz garażu, co jest niezwykle istotne, jeśli zależy nam na poprawie izolacyjności cieplnej garażu. Parametr ten jest szczególnie ważny, jeżeli nasz garaż jest ogrzewany albo wpisany w bryłę budynku mieszkalnego. Osiągnięcie doskonałych parametrów termoizolacyjnych jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy izolacyjnej wykonanej najczęściej ze spienionego polistyrenu o odpowiedniej grubości.
Bramy uchylne mogą być otwierane ręcznie lub automatycznie, jeżeli podłączone do niej zostanie specjalne urządzenie sterujące. Podnoszenie manualne nie powinno nastręczać szczególnych problemów, ponieważ w bramach uchylnych zastosowany jest układ ocynkowanych sprężyn naciągających, który wspomaga zarówno podnoszenie, jak i opuszczanie skrzydła.

Co warto wiedzieć o garażowych bramach uchylnych?

1. Są stosunkowo niedrogie.
2. Mają prostą i trwałą konstrukcję.
3. Są stabilne.
4. Ich ościeżnica zrobiona z ocynkowanych kształtowników stalowych nie jest narażona na procesy korozyjne.
5. Używanie ich jest całkowicie bezpieczne, wszystkie sprężyny zabezpieczone są specjalnymi tulejami, które eliminują ryzyko przytrzaśnięcia palców.
6. Wybierając bramę uchylną, możemy liczyć na bogaty wybór kolorów, dzięki czemu można ją najlepiej dopasować do fasady budynku oraz stolarki okiennej.
7. Otwieranie i zamykanie bram uchylnych jest łatwe, ponieważ są wyposażone w specjalne sprężyny naciągowe, które doskonale równoważą ciężar skrzydła.

 

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet