Czy okna drewniane przeszły do lamusa?

By Luty 29, 2020Blog
r1

Okna drewniane dziś są synonimem prestiżu i luksusu. Nie tylko ze względu na ich wyższą cenę niż okien PCV, ale przede wszystkim ze względu na możliwości projektowe. Drewniane okna możemy wybrać w dowolnym kształcie i ze szczególnym uwzględnieniem naszych upodobań. Pasują do wielu wnętrz, a przede wszystkim są bardziej stylowe niż okna plastikowe.

Zalety okien drewnianych

Główną zaletą okien drewnianych jest możliwość wyboru odpowiedniego kształtu, dopasowanego do naszych potrzeb. Projekt może mieć dowolny kształt, a dodatkowo jego wykończenie może być malowane, rzeźbione albo lakierowane. Poza tym okna drewniane charakteryzują się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, co pozwala na podtrzymanie wyższej temperatury we wnętrzu oraz nie emituje ciepła z zewnątrz w okresie letnim. Ten typ okien jest szczelny i dodatkowo dobrze wygłusza, dlatego świetnie ograniczy napływ dźwięków z zewnątrz. Dodatkowo okna drewniane nie ulegają naprężeniom i są sztywne, dlatego można je montować dla dużych powierzchni. Są łatwe w naprawie i bez problemu można je wyposażyć w narzędzia antywłamaniowe. Jeśli są odpowiednio pielęgnowane, będą służyć bardzo długo, a przy tym są łatwe w konserwacji i naprawie.

Dziś okna drewniane są synonimem luksusu. Doskonale wpisują się w design wnętrz. Co więcej, można im nadać indywidualny charakter według naszych upodobań i stylu.

Jak dbać o okna drewniane?

Okna drewniane co kilka lat trzeba konserwować, jest to zabieg niezbędny, aby służyły nam długo. Należy pamiętać, że są mniej odporne na wilgoć niż okna PCV i w czasie remontu lub budowy trzeba je dodatkowo zabezpieczyć. Sprawdzajmy raz na kilka miesięcy stan lakieru drewnianych okien. W zależności od warunków oraz poziomu ich eksploatacji konserwacje wykonujemy co 3-5 lat. Odświeżenia możemy dokonać sami – przy pomocy papieru ściernego pozbywamy się starej warstwy lakieru, a potem nakładamy nową.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet