Czy rolety wewnętrzne to dobra alternatywa dla żaluzji?

By Sierpień 7, 2021Blog
rolety

Dobrana aranżacja okna może być idealnym dopełnieniem wnętrza oraz tłem dla pozostałych elementów wystroju. Tymczasem właściciele domów i mieszkań najwięcej uwagi poświęcają meblom i wykończeniu pomieszczeń, a w oknach wieszają przypadkowe firany lub zasłony. Myśląc o estetycznej aranżacji okien oraz uwzględniając konieczność zachowania prywatności, można wziąć pod uwagę także żaluzje wewnętrzne oraz rolety. Czym różnią się te rozwiązania?

Okna bez zasłon i  firan

Wykorzystanie rolet zewnętrznych, wewnętrznych oraz żaluzji sprawia, że w oknach nie trzeba wieszać firan i zasłon. Obydwa rozwiązania pełnią funkcję dekoracyjną, ale również zaciemniającą – mogą całkowicie blokować dostęp promieni słonecznych lub tylko je rozpraszać. Rolety stanowią idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy ktoś z mieszkańców pracuje w nocy, a w dzień musi się wyspać. Jednym z popularniejszych sposobów przystrajania okna jest wykorzystanie rolet dzień-noc. Żaluzje natomiast umożliwiają dokładniejszą regulację stopnia natężenia światła, ponieważ obracając ich lamelki, można kontrolować intensywność światła przedostającego się do pomieszczenia. Obydwa rozwiązania chronią pomieszczenie przed nasłonecznieniem, natomiast dobre rolety wewnętrzne dodatkowo zapewniają skuteczną izolację termiczną.

Czynniki decydujące o wyborze

O wyborze pomiędzy żaluzjami i roletami decydować może kilka czynników i potrzeby mieszkańców. Zarówno, żaluzje jak i rolety wewnętrzne są dostępne w wielu wymiarach, jednak ciężkich, drewnianych żaluzji nie montuje się na bardzo dużych framugach. Żaluzje mają tendencję do gromadzenia kurzu, dlatego to rozwiązanie nie jest polecane dla alergików. Standardowe rolety natomiast są zmywalne i łatwo je utrzymać w czystości. Są też znacznie trwalsze, a dzięki dostępności w wielu wzorach i kolorach spełniają też funkcję dekoracyjną. Ponadto rolety wewnętrzne można łatwo dopasować stylistycznie oraz kolorystycznie do wystroju pomieszczenia i uatrakcyjnić aranżację.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet