Działanie i estetyka bram garażowych segmentowych

By Maj 4, 2018Blog
brama

Bram garażowych segmentowych nie trzeba szczególnie reklamować. Są najchętniej obecnie najchętniej wybierane przez bardzo wielu użytkowników. Najważniejszą zaletą tego modelu jest fakt, że przy otwieraniu i zamykaniu nie wysuwają się przed lico garażu. Dzięki temu mogą być zamontowane niemal wszędzie, nawet na krótkich podjazdach lub wychodzących bezpośrednio na chodnik lub drogę. Co więcej, na podjeździe pozostaje wolna przestrzeń, na której można pozostawić samochód. Bramy segmentowe montowane są od wewnętrznej strony ściany garażu, zatem kształt nadproża nie powoduje żadnych ograniczeń.

Konstrukcja bram garażowych segmentowych

Jak sama nazwa wskazuje, bramy garażowe segmentowe zbudowane są z połączonych ze sobą segmentów, czyli poziomych, podłużnych paneli stalowych lub drewnianych. Pomiędzy poszczególnymi segmentami występują elastyczne uszczelki wpływające na podwyższenie parametrów izolacji cieplnej i akustycznej. Cała konstrukcja bramy osadzona jest na dwóch zestawach prowadnic pionowych (po obu stronach otworu drzwiowego) i poziomych (pod sufitem garażu). Podczas otwierania bramy segmenty po kolei wsuwają się w poziome prowadnice.

Korzyści z zastosowania bramy garażowej segmentowej

Bramy garażowe segmentowe są często wybierane przede wszystkim ze względu na wygodę i funkcjonalność. Podczas otwierania i zamykania żadne elementy konstrukcyjne nie wychodzą poza krawędź otworu drzwiowego. Nie ma więc obaw o ewentualne uszkodzenie pojazdu. Zaleca się stosowanie bram garażowych segmentowych przede wszystkim na małych podwórkach z krótkim podjazdem lub w przypadku garaży znajdujących się blisko ulicy.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że bramy garażowe segmentowe doskonale się prezentują. Możemy wybierać spomiędzy różnych modeli bram, które różnią się od siebie nie tylko zastosowanym materiałem, ale i kolorem czy rodzajem wykończenia paneli. Bez większego problemu znajdziemy takie bramy segmentowe, które będą idealnie pasować do elewacji domu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo użytkowania bram segmentowych, które chronią przed przedostaniem się do wnętrza garażu niepowołanych osób. Są również bardzo łatwe w obsłudze.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet