Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

By Kwiecień 12, 2018Blog
drzwi zewnętrzne

Odpowiedni dobór drzwi zewnętrznych jest bardzo istotny. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę przy ich wyborze? Jest wiele czynników, które na to wpływają. Do najważniejszych należą: funkcjonalność, bezpieczeństwo, wygląd oraz wieloletnia trwałość. Jest jeszcze wiele innych elementów, jakie składają się na prawidłowy wybór drzwi zewnętrznych.

Odpowiednie parametry

Najpierw należy ustalić, jaki mamy budżet na zakup drzwi zewnętrznych i dopasować go do planu architekta. Standardowe drzwi są przeważnie tańsze od takich, których wymiary są nietypowe. W domkach jednorodzinnych idealnie sprawdza się szerokość drzwi 90 cm, gdyż pomieszczą się w nich prawie wszystkie przedmioty i meble. Drzwi zewnętrzne należy dopasować do otworów w murze, które zostały już wykonane. Kompleksowym montażem powinni zająć się doświadczeni eksperci. Bardzo ważnym elementem jest izolacja cieplna. Dlatego warto pamiętać, by wybierać drzwi z mniejszym współczynnikiem całkowitej przenikalności cieplnej. Dodatkowo parametr izolacyjności akustycznej powinien być jak najwyższy, szczególnie w budownictwie wielorodzinnym. Prace wykończeniowe przy drzwiach zewnętrznych są bardzo ważnym elementem. Wpływają bezpośrednio na izolacyjność cieplną.

Dobre wejście

Drzwi zewnętrzne są strażnikiem domowego azylu. Przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na atestowane elementy, które świadczą o poziomie bezpieczeństwa. Podstawowymi parametrami są: wytrzymała konstrukcja oraz zabezpieczenia antywłamaniowe jak bolce antywyważeniowe czy wręg. Jednak najważniejsze są zamki i blachy, montowane w ościeżnicy tak, aby uniemożliwić wyłamanie drzwi. Warto zwrócić uwagę na wygląd drzwi wejściowych. Ich barwa powinna być dobrana do odcienia elewacji oraz koloru okien czy bram i dachów. Pamiętajmy o tym, że ciemne drzwi są narażone na blaknięcie w słońcu. Elementy ozdobne jak przeszklenia czy witraże muszą być wybierane ze smakiem. Takie rozwiązania pomagają doświetlić ciemny korytarz. Zawsze można zastosować naświetla boczne oraz górne, jeżeli otwór w murze jest szerszy od wybranych drzwi.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet