Jaki rodzaj bramy sprawdzi się najlepiej na małej posesji?

By Marzec 17, 2022Blog
brama

Brama wjazdowa pełni przede wszystkim funkcje użytkowe. Jej zadaniem jest odgrodzenie działki od drogi oraz uniemożliwienie wejścia na posesję osobom postronnym. Wygląd bramy ma też duże znaczenie dla ogólnej estetyki posesji. Dopasowana do stylu, kolorystyki elewacji oraz stolarki okiennej tworzy spójną całość i podkreśla harmonię aranżacji. Przy wyborze bramy to nie estetyka gra jednak pierwsze skrzypce. Najważniejsze okazuje się dopasowanie bramy do wielkości i kształtu działki. I o ile w większości problemu nie stanowi wybór odpowiedniego modelu bramy na duże posesje, o tyle w przypadku tych mniejszych i wąskich wybór może być kłopotliwy.

Jaką bramę wybrać na niewielką działkę?

W przypadku niewielkich działek najlepiej wybierać bramy, które nie ograniczają przestrzeni. Jeśli nie ma się wystarczająco dużo miejsca na podwórku, warto zdecydować się na bramę przesuwną. Bramy przesuwne znaleźć można w ofercie naszej firmy Domega, która oferuje sprzedaż bram marki Wiśniowski w Poznaniu. Przy otwieraniu bram przesuwnych nie wysuwa się ich do przodu. W takich konstrukcjach całe skrzydło chowa się wzdłuż ogrodzenia. Tym samym brama nie zajmuje miejsca w drodze do garażu. Mimo wszystko należy pamiętać, że montaż klasycznych bram przesuwnych, choć sprawdza się na niewielkich działkach, nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wąskich posesji.

Decydując się na bramę przesuwną, zawsze trzeba pamiętać o tym, że działka musi być odpowiednio szeroka. W przeciwnym razie skrzydło nie otworzy się prawidłowo. Jednym ze sposobów, który rozwiązuje ten problem na wąskich posesjach, jest montaż bramy teleskopowej. Skrzydło tej bramy również otwiera się wzdłuż ogrodzenia, aczkolwiek składa się na siebie, przez co może zajmować nawet o połowę mniej miejsca. Ci, którzy nie mają możliwości montażu bramy teleskopowej, mogą się zdecydować na bramę skrzydłową. Bramy skrzydłowe nie zajmują miejsca wzdłuż ogrodzenia, ale sposób ich otwierania uzależniony jest od wolnej przestrzeni przed lub za ogrodzeniem. Taki model bram sprawdzi się najlepiej na wąskich, ale długich posesjach.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet