Kiedy warto zainwestować w rolety wewnętrzne?

By Maj 20, 2019Blog
rolety

Rolety to najpopularniejszy typ osłon okiennych. Dziś ich montaż stał się właściwie standardem. Są absolutnie niezbędne zarówno, aby uchronić się przed nadmiernym dopływem słońca, jak i zwiększyć poczucie prywatności domowników. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet. Podstawowy podział obejmuje rolety zewnętrzne i wewnętrzne. Zobacz, kiedy warto zainwestować w te drugie.

Rolety pełnią dwie zasadnicze funkcje. Z jednej strony zapewniają wnętrzu budynku ochronę (przed słońcem, a także wzrokiem ciekawskich sąsiadów). Z drugiej – są ozdobą, która dopełnia aranżację przestrzeni. Zastanawiasz się, które wybrać: rolety zewnętrzne czy wewnętrzne?

Zdecyduj się na rolety wewnętrzne, jeśli…

Rolety wewnętrzne są dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Warto na nie postawić, kiedy:

  • chcesz połączyć funkcję osłonową z estetyczną – roleta w odpowiednio dobranym kolorze stanie się nieodłącznym elementem aranżacji,
  • pragniesz ograniczyć koszty montażu osłon – inwestycja w rolety zewnętrzne zazwyczaj jest nieco bardziej kosztowna,
  • zależy Ci na delikatnej osłonie o tekstylnym charakterze i nie potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia, np. antywłamaniowego,
  • chcesz wyeliminować tradycyjne firany lub zasłony, zastępując je minimalistyczną, ale modną dekoracją.

Wzorów oraz typów rolet wewnętrznych jest na tyle dużo, że bez problemu znajdziesz model, który dopasuje się do stylu przestrzeni.

Nie tylko rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne nie są jedynym rozwiązaniem, na które możesz się zdecydować. Na przykład w ofercie Domega znajdziesz również szeroki wybór rolet zewnętrznych. I choć to rozwiązanie mniej popularne, ma również swoje zalety. Warto pamiętać, że ich montaż nie zmniejsza optycznie (i fizycznie) przestrzeni dookoła okna. Odpowiednio dobrany model może również zwiększyć właściwości termoizolacyjne budynku, skuteczniej chroniąc okna przed przegrzaniem w upalne miesiące. Ich dodatkowym atutem może być również dodatkowe wsparcie izolacji akustycznej.

Jeśli nie jesteś pewien, na który typ rolet się zdecydować – skonsultuj swój wybór z ekspertami. Obiektywnie ocenią Twoje potrzeby funkcjonalne i przedstawią rozwiązania, które maksymalnie podniosą komfort życia całej rodziny.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet