Kiedy warto zaplanować montaż bramy garażowej?

By Sierpień 11, 2018Blog
Brama garażowa

Wybrałeś już swoją idealną bramę garażową, precyzyjnie oszacowałeś jej wymiary oraz dobrałeś odpowiedni mechanizm otwierania. Teraz czeka Cię tylko jej montaż. Osoby, które są na końcowych etapach budowy domu, zwykle zastanawiają się, czy bramę garażową montować przed, czy po wykończeniu garażu. Podpowiadamy, która z tych opcji jest najlepsza.

Montaż bramy garażowej w wykończonym garażu

Montaż bramy najlepiej zaplanować na końcowym etapie budowy garażu. Zaleca się, aby tego rodzaju prace wykonywać w momencie, gdy ściany, sufit i posadzka są już wykończone, a więc otynkowane, pomalowane. W ten sposób unikniemy ryzyka zabrudzenia czy nawet uszkodzenia skrzydła czy mechanizmu otwierania. Decydując się na bramę otwieraną automatycznie, konieczne jest doprowadzenie instalacji elektrycznej. Ważne jest wówczas również odpowiednie rozmieszczenie instalacji, np. jeśli brama jest otwierana do góry, napęd umieszczony jest pod sufitem, zatem tam powinna znajdować się też instalacja.

Co więcej, zaleca się, aby regulowanie bramy odbywało się w warunkach ostatecznych, dzięki czemu bezpośrednio po zamontowaniu będzie gotowa do użycia.

Montaż bramy w niewykończonym garażu

Zdarzają się sytuacje, w których niezbędne jest zainstalowanie bramy garażowej znacznie wcześniej, czyli jeszcze przed zakończeniem prac wykończeniowych. Dzieje się tak zazwyczaj wówczas, gdy w garażu przechowywane są materiały budowlane czy wartościowe sprzęty, narzędzia i urządzenia, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed kradzieżą.

Oczywiście montaż bramy na tym etapie jest możliwy, ale trzeba odpowiednio zabezpieczyć ją przed zabrudzeniem, a także szczególnie uważać, by podczas realizowanych prac nie doszło do uszkodzenia skrzydła czy mechanizmów otwierania. Z tego względu zaleca się, aby montować bramę wyłącznie z manualnym zamkiem, bez instalacji elektrycznego sterowania. Co więcej, na czas wykańczania garażu warto pozostawić fabryczną folię przylepioną do powierzchni nowej bramy.

W każdym z powyższych przypadków warto skorzystać z usług profesjonalnej ekipy, która zamontuje naszą bramę garażową.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet