Kiedy zaplanować montaż zewnętrznych rolet okiennych?

By Październik 10, 2018Blog
montaż rolet

Z uwagi na wiele korzyści wynikających z zastosowania rolet zewnętrznych, w tym przede wszystkim większy komfort cieplny pomieszczeń, wiele osób decyduje się na wybór tych osłon okiennych. W tym artykule podpowiemy, kiedy zaplanować montaż rolet okiennych oraz co należy uwzględnić przy doborze określonego typu osłon zewnętrznych.

Kiedy montować rolety zewnętrzne?

Najlepiej zaplanować montaż okiennych rolet zewnętrznych już na etapie wyboru projektu lub też na początkowej fazie realizacji budowy. W ten sposób będzie można zdecydować się na dowolny typ konstrukcji osłaniającej okno, również na wariant montowany podtynkowo.

Rodzaj wybranej rolety bezpośrednio wpływa na możliwości montażowe. Przykładowo, rolety schowane w nadprożu trzeba uwzględnić już na etapie stawiania ścian. Kaseta rolety musi zostać przymocowana w przekroju ściany i trwale połączona z nadprożem. Wiąże się to jednak z niewątpliwymi korzyściami, ponieważ kaseta jest całkowicie ukryta w ścianie. Co więcej, po zwinięciu rolety do kasety okno pozostaje całkowicie odsłonięte i światło może wpadać do wnętrza przez całą powierzchnię szyby. Nie trzeba się martwić również o kwestię izolacji termicznej. Firma Domega oferuje rolety montowane do nadproża w kształcie odwróconej litery L, co pozwala na wykonanie elewacji cieńszej, lecz z bardzo dobrą izolującą warstwą ocieplenia. W ten sposób nie dochodzi do tworzenia się mostków termicznych.

Inną opcją są rolety montowane na zewnętrznej powierzchni muru. W tym przypadku kaseta umieszczana jest na wysokości nadproża i jest widoczna na zewnątrz. Montaż tego typu rolet zalecany jest jeszcze przed etapem ocieplania budynku, ponieważ kasety i prowadnic nie można mocować do warstwy ocieplenia z uwagi na jej niewystarczającą wytrzymałość. Ten rodzaj rolet zapewnia jednak dostęp do kasety od zewnątrz i nie wpływa na zmniejszenie ościeżnicy.

Możliwy jest również montaż rolet zewnętrznych przy okazji całościowej renowacji budynku. W większości takich przypadków może istnieć konieczność ingerencji w elewację. Niemniej korzyści z zastosowania rolet zewnętrznych są nawet większe niż w przypadku żaluzji wewnętrznych czy tradycyjnych zasłon. Niezależnie od metody montażu rolety zewnętrzne przyczyniają się do znacznego podwyższenia komfortu cieplnego budynku.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet