Kupowanie drzwi na wymiar – o czym trzeba pamiętać?

By Marzec 3, 2020Blog
drzwi na wymiar

Dobór odpowiednich drzwi może nam przysporzyć nie lada problemów. Jeśli planujemy zakup w standardowych rozmiarach, mamy problem z głowy – w sklepach znajdziemy mnóstwo rozmaitych modeli w czterech wariantach wielkości. Natomiast co jeśli nasze drzwi nie wpisują się w żaden standardowy rozmiar? Wtedy konieczny jest zakup drzwi na wymiar. Aby zrobić to dobrze, przede wszystkim należy dokonać poprawnych pomiarów. Dowiedz się jak to zrobić.

Kiedy kupić drzwi na wymiar?

W polskich sklepach dostępne są cztery rozmiary drzwi. Do najpopularniejszych drzwi standardowych zaliczane są tak zwane 60, które mają 203 cm wysokości oraz 64 cm szerokości. Ich większą wersją są 70, czyli drzwi o wymiarach 203 cm x 74 cm. Analogicznie plasują się 80 i 90, z których te pierwsze mierzą 203 cm x 84 cm, a ostatnie 203 cm x 94 cm.

Jeśli planujemy wymianę lub zakup drzwi, ale nie mieścimy się w ich standardowych rozmiarach, mamy możliwość zakupienia drzwi na wymiar. Jest to nieco droższa inwestycja, jednak na pewno opłacalna, a w niektórych przypadkach nawet konieczna. Aby dokonać odpowiedniego zamówienia, trzeba w pierwszej kolejności dokonać pomiarów, które pozwolą dobrać odpowiedni rozmiar.

Jak należy zmierzyć drzwi?

W pierwszej kolejności musimy się zastanowić, czy planujemy zakup samych drzwi, czy drzwi z okuciami i ościeżnicą. Należy pamiętać, że jeśli w mierzonym przez nas otworze drzwiowym znajduje się już futryna, należy dokonać pomiaru na jej końcach bez listew wykończeniowych. Natomiast w przypadku, gdy dokonujemy pomiaru otworu drzwiowego bez zamontowanej ościeżnicy, musimy otrzymać trzy wartości: wysokość, szerokość i grubość muru.

Wysokość najlepiej zmierzyć w trzech miejscach i podać najmniejszy pomiar. Aby otrzymać poprawny wynik, musimy zwrócić uwagę na wykończenie podłogi. Analogicznie zajmujemy się pomiarem szerokości, tylko w tym wypadku w sześciu miejscach. Grubość muru będzie nam niezbędna do wybrania ościeżnic. Również mierzymy ją w kilku miejscach i podajemy najszerszy wynik.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet