Podstawowe rodzaje bram garażowych

By Luty 14, 2019Blog
brama garażowa

Producenci bram proponują nam kilka rodzajów bram garażowych. Różnią się one między sobą budową i sposobem, w jaki się je otwiera. Przyjrzymy się tutaj kilku najbardziej popularnym i najchętniej wybieranym przez Polaków rodzajom takich bram.
Warto nadmienić, że w ostatnich latach cena przestała być dla polskich klientów podstawowym kryterium doboru bramy. Ważniejsze są dla nich: niezawodność, energooszczędność, estetyka i sprawny serwis. Klienci zaczęli mieć świadomość oszczędności wynikających np. ze szczelnej, dobrze ocieplonej bramy – dzięki niej przez całe lata będą oszczędzać na kosztach energii. Warto jest jednorazowo zainwestować w bramę garażową więcej, aby w dłuższej perspektywie oszczędzać na energii czy kosztach napraw.

1. Bramy segmentowe

Inaczej nazywane sekcyjnymi. Występują w wariancie górnym i bocznym. Są świetnym rozwiązaniem tam, gdzie podjazd jest krótki albo garaż wychodzi wprost na ulicę, ponieważ podczas otwierania nie zajmują przestrzeni przed garażem. Dzięki nim uzyskamy maksymalną przestrzeń dla samochodu parkującego wewnątrz garażu oraz na podjeździe. Są szczelne, dlatego warto je montować w ogrzewanych garażach. Można je dopasować do różnych typów garaży i szerokości wjazdu. Zdadzą egzamin nawet w garażach podwójnych.

2. Bramy rolowane

Jest to rozwiązanie dla tych osób, które chcą uzyskać maksymalną wolną przestrzeń pod sufitem swojego garażu, gdyż zajmują najmniej miejsca. Taka brama otwiera się pionowo w górę, jej pancerz po zwinięciu jest zrolowany w skrzynce na zewnątrz lub wewnątrz garażu. Sposób ich działania jest taki sam, jak rolet okiennych. Są bardzo wygodne w eksploatacji, gdyż standardowo wyposażone są w napęd elektryczny.

3. Brama uchylna

To najpopularniejsze bramy w Polsce. Prosta konstrukcja tych bram sprawia, że są niezawodne. Do otwarcia takiej bramy potrzebne jest jednak miejsce przed garażem, ponieważ dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz garażu. Takie rozwiązanie sprawdzi się tylko wtedy, gdy mamy do dyspozycji spory podjazd.

4. Brama rozwierana

To najbardziej ekonomiczny rodzaj bramy. Jest to bardzo tradycyjne rozwiązanie, z długą historią. Skrzydła bramy otwierają się na boki, dlatego wymaga wiele wolnego miejsca.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet