Porównanie okien z drewna i PCV

By Lipiec 3, 2020Blog
okna z drewna i PCV

Montaż okien to jeden z najważniejszych elementów budowy domu. Ich zadaniem jest nie tylko rozjaśnienie wnętrz, ale również ich docieplenie. Wiele osób zastanawia się jednak, jaki materiał w produkcji okien jest najlepszy.

Obecnie najbardziej popularne w Polsce są okna PCV. Wyróżnia je niższa cena, ale również lekkość i prostota konstrukcji. Jednocześnie okna tego typu są bardzo solidne i trwałe, dobrze izolują wnętrze od czynników zewnętrznych. Nowoczesne okna PCV, dostępne w naszej firmie, nie wymagają konserwacji. Dodatkowym atutem jest to, że są bardzo łatwe do utrzymania w higienie. Do czyszczenia wystarczy miękka ściereczka i ciepła woda lub delikatny detergent. Okna PCV występują w szerokiej gamie kolorystycznej, ich struktura może również przypominać drewno.

Jeśli chodzi o okna drewniane, te są symbolem luksusu połączonego z tradycją. Są cieplejsze niż produkty PCV, wyróżnia je niski współczynnik przenikania ciepła. Okna drewniane są bardzo szczelne i solidne, jednak mogą być nieco droższe niż plastikowe. Produkty tego typu trzeba regularnie konserwować i impregnować, aby zabezpieczyć je przed wilgocią. Można pokryć je eleganckim lakierem lub farbą, a nawet poddać rzeźbieniu.

W jaki sposób wybrać najlepsze okna?

Jedną z najważniejszych funkcji okien jest zabezpieczanie wnętrz przed uciekaniem cennego ciepła. To właśnie nieszczelne okna i drzwi okazują się najpoważniejszym źródłem tak zwanych mostków termicznych. Ważne jest, aby okno miało jak najmniejszy współczynnik przenikania ciepła, co nie tylko zwiększy komfort życia w mieszkaniu, ale również obniży rachunki za ogrzewanie i energię elektryczną.

Okna powinny również zabezpieczać budynek przed hałasem z zewnątrz. O właściwościach akustycznych produktu informuje parametr oznaczany skrótem Rw. Im jest on wyższy – tym lepiej. Dobrym wynikiem odznaczają się okna o wskaźniku na poziomie 33 decybeli. Kolejnym, ważnym zadaniem okien jest ochrona mieszkańców przed włamaniem. Produkt powinien wyróżniać się solidną, trudną do uszkodzenia konstrukcją, antywłamaniowymi szybami oraz dodatkowymi zabezpieczeniami, takimi jak stalowe zaczepy.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet