Rola i zastosowanie rolet zewnętrznych

By Lipiec 23, 2018Blog
Rolety okienne zewnętrzne

Okna w domach i mieszkaniach spełniają kilka istotnych funkcji. Przede wszystkim pozwalają na dostęp światła słonecznego, które jest najbardziej naturalnym i przyjaznym dla człowieka oświetleniem. Chronią nas przed różnorodnymi czynnikami atmosferycznymi. Co więcej, uniemożliwiają dostęp do wnętrza osobom niepowołanym. Nie zawsze jednak same okna okazują się wystarczające. Często pojawia się potrzeba zastosowania dodatkowych elementów, które mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa domowników, a także stworzenie odpowiedniej atmosfery poprzez ograniczenie dostępu zbyt mocnego światła.
Takimi elementami są przede wszystkim rolety okienne zewnętrzne.

Dlaczego montujemy w naszych oknach rolety zewnętrzne?

Kiedyś montowane niemal wyłącznie w budynkach przemysłowych, dziś coraz chętniej wybierane także przez właścicieli domów i mieszkań prywatnych. Rolety okienne zewnętrzne dostępne są w różnych wersjach, a różnią się nie tylko wyglądem czy rozmiarem, ale i szeregiem zastosowanych w nich rozwiązań funkcjonalnych.
Rolety zewnętrzne montowane są w celu dodatkowego zabezpieczenia dobytku. Utrudniają sforsowanie okna osobom niepowołanym. Bardzo często zakładane są wraz z dodatkowymi systemami ochrony, np. czujkami alarmowymi. Jednym z typów rolet są rolety antywłamaniowe, których konstrukcja przystosowana jest do szczególnej ochrony przed włamaniami.
Co więcej, rolety zapewniają dodatkową ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak słońce, wiatr, śnieg, deszcz czy grad. Podczas upałów przeciwdziałają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, a w okresie zimowym chronią wnętrza przed zbytnim wyziębieniem. Jak się okazuje, prawidłowo dobrane i zamontowane rolety są w stanie znacząco zwiększyć izolację termiczną budynku.
Oferowane obecnie przez producentów rolety zewnętrzne cechują się nie tylko estetycznym wyglądem, dzięki czemu można dobrać je odpowiednio do fasady budynku, ale i zapewniają bardzo wygodne i proste użytkowanie. Sterowanie roletami zewnętrznymi może odbywać się zarówno manualnie, jak i elektrycznie. Oczywiście druga opcja jest znacznie wygodniejsza. W praktyce jednak jest wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze rolet. Poza wyglądem, zastosowanymi materiałami i konstrukcją, różne modele rolet różnią się również sposobem montażu. Pod tym względem wyróżniamy więc rolety elewacyjne, nadprożowe, naokienne i podtynkowe.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet