Walory izolacyjne okien aluminiowych

By Maj 13, 2020Blog
aluminiowe okno

Aluminium jest tworzywem powszechnie stosowanym do wytwarzania okien. Nie bez powodu, ponieważ okazuje się, że jego właściwości oraz parametry doskonale wpływają na codzienne funkcjonowanie domowników. Wybór odpowiednich okien jest niezwykle istotny, ponieważ uznaje się, że niektóre z nich doprowadzają do utraty nawet 40% ciepła.

Choć krąży wiele opinii na temat nieszczelności okien aluminiowych, tak naprawdę odznaczają się wysoką izolacją cieplną. Określa ją współczynnik Uw, który informuje o stopniu ochrony przed utratą ciepła. Im jest wyższy, tym izolacja jest proporcjonalnie mniejsza. Innym parametrem jest klasa przepuszczalności powietrza, która w oknach aluminiowych jest wysoka (3 lub 4), a to świadczy o wyższym stopniu szczelności okna. Ponadto jej wysokość bezpośrednio wpływa na ilość traconej energii, zatem montaż takich okien zapewnia niższe rachunki za ogrzewanie.

Czy okna aluminiowe redukują hałas?

Oprócz szczelności i ciepła ważnym elementem wpływającym na komfort jest również niski poziom docierającego hałasu. Niestety wiele zamontowanych okien w dużej mierze przyczynia się do przepuszczania dźwięków dochodzących z zewnątrz.

Okna aluminiowe zapewniają izolację akustyczną, której okna wykonane z innych materiałów nie posiadają w tak dużym stopniu. O poziomie tego rodzaju izolacji decyduje współczynnik Rw, mówiący o tym jak dobrze okno chroni domowników przed hałasem. Wyższa wartość jest wyrazem większej izolacji.

Co sprawia, że okna aluminiowe posiadają właściwości izolacyjne?

Zapewnienie domownikom pełnego komfortu związanego z izolacją jest możliwe dzięki dodatkowym rozwiązaniom uszczelniającym. Są nimi między innymi przekładki izolacyjne wykonane z poliamidu lub pianki. Aplikuje się je najczęściej w środkowych komorach profili okiennych, aby skuteczniej ograniczyć utratę ciepła. Ochrona przed hałasem jest uzależniona również w głównej mierze od grubości, rodzaju szyb oraz odległości pomiędzy nimi. Istotną rolę odgrywa także profesjonalny montaż, który zapewnia klientom nasza firma.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet