Zastosowanie żaluzji fasadowych

By Sierpień 1, 2019Blog
gdzie można je zastosować

Żaluzje fasadowe to osłony okien i drzwi balkonowych, umieszczane na zewnątrz budynku. Ze względu na swój nowoczesny wygląd, funkcjonalność oraz szereg zalet są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, 

bowiem nie tylko upiększają fasadę domu, ale chronią również domowników przed promieniami słonecznymi oraz warunkami panującymi na dworze. Poznaj zastosowanie żaluzji fasadowych.

Duże przeszklenia

Nowoczesne trendy architektoniczne zakładają wykorzystanie dużych, sięgających od podłogi aż do sufitu przeszkleń, zamiast tradycyjnych okien. Rozwiązanie to sprawia, że do wnętrza dociera zdecydowanie więcej światła dziennego. Piękniejszy i wyraźniejszy jest także widok. Chcąc zachować wysoce estetyczny wygląd całego budynku, warto zdecydować się na zastosowanie żaluzji fasadowych, które prezentują się elegancko i stylowo, przez co dopełnią zewnętrzną architekturę domu. 

Odznaczające się odpornością na zmienne warunki zewnętrzne żaluzje fasadowe, sprawdzą się doskonale zarówno zimą, jak i latem. Ich przemyślana konstrukcja oraz łatwość obsługi sprawia, że stopień osłonięcia przeszkleń można dostosować do poziomu nasłonecznienia, występującego w danym dniu. Ponadto, ten typ osłon zabezpieczając budynek przed nagrzaniem, doskonale spisze się podczas uciążliwych upałów, podnosząc efektywność pracy klimatyzacji.

Nie tylko budynki mieszkalne, ale i biurowce

Żaluzje fasadowe znajdują zastosowanie nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również i w biurowcach. Działają jak izolator, więc chronią przed hałasem zewnętrznym, nadmiernym nasłonecznieniem, wysoką i niską temperaturą. Tym sposobem tworzą dobre warunki do pracy, a dodatkowym atutem jest ich łatwa obsługa.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet