Znaczenie parapetów zewnętrznych

By Kwiecień 21, 2020Blog
parapet zewnętrzny

Parapety zewnętrzne są elementami, bez których trudno wyobrazić sobie jakikolwiek budynek. Wbrew pozorom dobór odpowiedniego parapetu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Poznaj rolę i znaczenie parapetów zewnętrznych i dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, montując parapet w swoim domu.

Co to jest  parapet zewnętrzny?

Parapet to poziomy element wykończeniowy ściany pod oknem. Głównym zadaniem parapetu zewnętrznego jest ochrona budynku przed opadami atmosferycznymi i ułatwienie odprowadzania wód deszczowych. Odpływ wód umożliwia odpowiednie wyprofilowanie parapetu i montaż pod kątem. Parapety zewnętrzne wykonane są zwykle z tworzywa sztucznego, aluminium lub blachy. Na rynku znaleźć można również parapety z kamienia, granitu czy ceramiki. Oferta firmy Domega obejmuje szeroki asortyment parapetów zewnętrznych i zewnętrznych z PCV, marmuru i konglomeratu. Duży wybór materiałów i wariantów kolorystycznych pozwala dopasować parapet do każdej elewacji.

O czym należy pamiętać podczas montażu parapetu zewnętrznego?

Od wyboru właściwego rodzaju parapetu oraz odpowiedniego montażu zależy nie tylko estetyka budynku, ale też jego zabezpieczenie przed wodą. Parapet powinien być zamontowany tak, by woda na nim nie zalegała, lecz mogła swobodnie spływać. Część znajdująca przy oknie jest zatem umieszczona wyżej niż część znajdująca się przy krawędzi. Spadek parapetu powinien wynosić minimum 5%. Równie ważne jest, by parapet nie kończył się równo z krawędzią otworu okiennego, lecz był nieco wysunięty. Dzięki temu woda nie ścieka bezpośrednio po ścianie i nie powoduje jej zabrudzenia. Montując parapet zewnętrzny w otworze okiennym, należy zadbać o odpowiednie połączenie z ramą okienną. Wsunięcie podokiennika pod ościeżnicę zapobiega powstaniu szpary oraz chroni przed dostaniem się wody do wnętrza budynku. Dobrze zamontowany parapet zewnętrzny zwiększa komfort cieplny domu.

Dlaczego warto kupić parapety zewnętrzne w firmie Domega?

Parapety zewnętrzne dostępne w firmie Domega cechuje duża trwałość, wytrzymałość i wysoka odporność na działanie warunków atmosferycznych. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej o oferowanych parapetach, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet