Błędy w montażu okien

By Kwiecień 12, 2018Blog
okno

Urządzanie mieszkania na własną rękę to zawsze ogromne wyzwanie. Skomponowanie poszczególnych elementów tak, by wszystko wyglądało elegancko i gustownie nie jest łatwym zadaniem. Jednym z zadań, jakie czekają właściciela mieszkania jest odpowiedni wybór drzwi wewnętrznych. Czym kierować się, szukając odpowiedniego modelu?

Styl mieszkania

Drzwi wewnętrzne powinny przede wszystkim pasować do stylu mieszkania. Dlatego też do wnętrz tradycyjnych dobrze jest wybrać drewniane drzwi, które maja ozdobne frezy czy ciekawe przeszklenia. Do drzwi warto dobrać odpowiednio zdobne klamki. Drzwi muszą oczywiście pasować do koloru podłogi i listew przypodłogowych. Jeśli urządzamy wnętrze w  stylu minimalistycznym lub skandynawskim, zdecydujmy się raczej na proste drzwi, bez zbędnych zdobień. W tym wypadku sprawdzą się również drzwi z deseniem drewna, lub po prostu w kolorze śnieżnobiałym. We wnętrzach skandynawskich charakterystycznym elementem wystroju są duże, białe listwy przypodłogowe. Jednak drewniane drzwi idealnie się z nimi komponują. Jeśli chodzi o wnętrza nowoczesne i futurystyczne, to w nich można zaszaleć. Drzwi wewnętrzne bowiem nie muszą pasować do siebie nawzajem. Każde z nich mogą mieć zupełnie inny kolor i styl.

A co z przeszkleniami?

Wiele osób szukając drzwi idealnych zastanawia się, czy wybierać modele z przeszkleniami czy bez. Jeśli chodzi o drzwi łazienkowe, standardem są drzwi z przeszkleniami w górnej części. Takie drzwi dają dyskrecję, ale też możliwość wybicia szkła i dostania się do środka, gdyby w toalecie np. ktoś zasłabł. Przeszklenia z tego samego powodu powinny znaleźć się w drzwiach do pokoju dziecięcego. Jeśli maluch zatrzaśnie się, łatwo będzie się można do niego dostać. Drzwi bez przeszkleń zapewniają więcej dyskrecji i lepiej tłumią dźwięki. Są więc dobrym wyborem do sypialni czy gabinetu. Wszystko zależy oczywiście od wielkości i ilości przeszkleń. Jeśli nie ma ich dużo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wstawić je i do tych pomieszczeń.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet