Drzwi niestandardowe we wnętrzach mieszkalnych

By Marzec 24, 2021Blog
drzwi do łazienki

Jeszcze niedawno drzwi służyły wyłącznie do oddzielania przestrzeni mieszkalnych, dziś jednak, poza tą niewątpliwie ważną funkcją są też elementem dekoracyjnym, który dopełnia całość nawet najbardziej wyszukanych aranżacji.

Choć klasyczne drewniane drzwi nigdy nie wyjdą z mody, niektórzy architekci preferują niestandardowe rozwiązania przy wykorzystaniu nietypowych materiałów oraz sposobów montażu. Dla wielu producentów drzwi nie ma dzisiaj ograniczeń co do ich estetyki oraz funkcjonalności. Każda para może być dopasowana do różnych stylów aranżacyjnych oraz rozmiarów otworów przeznaczonych na wydzielenie pomieszczeń. Inwestorzy mogą liczyć na bogactwo wzorów oraz modeli, które wpiszą się w światowe trendy oraz wkomponują w najnowocześniejsze realizacje architektoniczne.

Jakie są modele nowoczesnych drzwi wewnętrznych?

Nowoczesne drzwi wewnętrzne to takie, które są często wykonywane z niestandardowych materiałów. Coraz większą popularnością cieszą się drzwi szklane lub ceramiczne, których nowoczesny design nadaje pomieszczeniom nietypowego charakteru. Drzwi wykonywane ze szkła wyglądają elegancko i minimalistycznie, przy czym nie tracą na funkcjonalności. W trendy roku 2021 wpisują się również drzwi wewnętrzne wykonywane z betonu czy miedzi. Złote lub miedziane odcienie są niezwykle uniwersalne, dopasowując się zarówno do stylu skandynawskiego, jak i również loftowego. Ponadto nowoczesne drzwi może wyróżniać faktura. Wysoki połysk lub klasyczny mat pozwala na dobór takiego modelu, który najbardziej dopasuje się do przestrzeni.

Nie można zapominać również o łączeniu materiałów, które razem mogą tworzyć spektakularne efekty. Najbardziej popularnym połączeniem jest szkło i drewno, a dokładniej drewniane drzwi wypełniane przeszkleniami. Niemniej jednak takie zdobienia mogą również doskonale pasować do innych materiałów wykończeniowych. Choć nowoczesne realizacje częściej stawiają na gładkie, minimalistyczne skrzydła, warto mieć na uwadze fakt, iż często to niekonwencjonalne zdobienia definiują charakter całości, sprawiając, że drzwi nie są jedynie standardowym elementem wyposażenia, ale stają się ozdobą całego wnętrza. W nowoczesnych projektach stawia się albo na jednolity, stonowany kolor, albo na jaskrawy, intensywnie wyróżniający się na tle całości odcień.

Poza materiałem nowatorskie mogą być również metody montażowe. Oprócz tradycyjnie otwieranych, jednoskrzydłowych drzwi można korzystać z systemów wieloskrzydłowych, przesuwnych oraz naściennych. Ten ostatni odnosi się do montażu specjalnych stelaży na zewnątrz ściany, co umożliwia przesuwanie skrzydeł. Modnym rozwiązaniem jest też wybór drzwi bezprzylgowych, które wyróżniają się dużą spójnością z ościeżnicą poprzez całkowite ukrycie zawiasów. Innym współcześnie cenionym rozwiązaniem jest stosowanie idei drzwi ukrytych w ścianie, które mogą być pokrywane niezliczoną liczbą materiałów. Osadzone w ramie aluminiowej mogą być pokrywane różnorodnymi farbami akrylowymi, tapetami oraz tynkami strukturalnymi.

facebook
promocja domega

-->
Somfy w Domega Somfy Smart Home Somfy - Automatyka do bram Somfy - Automatyka do rolet